derdimiz futbol

1 yaşındayız!

Utku Gel


Futbolu yazmak istiyorduk ama bir farkla. İşte o fark, neyi amaçladığımızla ilgiliydi ve Derdimiz Futbol olarak amacımız gayet açıktı:

‘’Futbolun güzelliklerini, toplumsal hayata etkilerini, sanata yansımalarını, iz bırakan anlarını ve daha fazlasını tarihsel altyapısıyla üretmek istiyoruz.’’

Amacımız açık olmasına açıktı ama sanal ortamda farklı bir pencere açmayı daha doğrusu Derdimiz Futbol'u var etmeyi başarmamız gerekiyordu. Bunun için odaklandık ve ürettiklerimizle bir çizgide ısrarcı olduk. Başarıp başaramadığımızı henüz bilmiyoruz. Bildiğimiz doğru yolda olduğumuz ve bunun da bizi başarıya götüreceği gerçeği…

Başka bir gerçeklik ise hayatın sundukları: Zorluklar, telaş, yoğunluk, zamansızlık… Herkes gibi biz de bu gerçekliğin içinde yaşıyoruz ve bu gerçekliğin içinde Derdimiz Futbol'a içerik üretmeye çalışıyoruz. Aceleye gelmesin, eksik noktalar olmasın, özenli olsun vs. gibi kaygılar da işin içine girince yeni yazıları size ulaştırmakta gecikebiliyoruz.

Her şeye rağmen Derdimiz Futbol 1 yaşında!

Bir yıl boyunca ürettiğimiz içerikler, tuttuğumuz alan ve sitemizin aldığı yol bizim için çok değerli. Bunda kimlerin payı yok ki! Derdimiz Futbol daha emekleme aşamasındayken ‘Bunlar kim?’ demeden röportaj verenler, sosyal medya ya da e-mail aracılığıyla destek, tebrik ve öneri mesajları atanlar, sitemizi takip edenler… Herkese çok teşekkür ediyoruz.

Derdimiz Futbol olarak aynı çizgide yolumuza devam edeceğiz ancak yeniliklere ve düzenlemelere ihtiyacımız olduğunu da düşünüyoruz. Bunu, bir üst paragrafta teşekkür ettiklerimize bir borç olarak da görüyoruz. Peki, bu yenilikler ve düzenlemeler neleri kapsayacak? İçerikleri periyodik olarak üretmek, sitemizin tasarımına küçük dokunuşlar yapmak, YouTube kanalımızı hareketlendirmek gibi birçok şeyi planlıyoruz. Hepsini zaman içerisinde hayata geçireceğiz.

Her gün üzerine biraz daha katarak, gelişerek ve geliştirerek yol alacağımızı biliyoruz. Bu yolda Derdimiz Futbol’u yalnız bırakmayacağınıza da eminiz.

1 yaşındayız! Heyecanlıyız, mutluyuz ve umutluyuz…