Hakkımızda

Yediden yetmişe herkesin fikir yürüttüğü bir konuda bizim de söyleyeceklerimiz var ama bir farkla, bizim futbola dair derdimiz de var.

Futbolun sadece yeşil sahada oynanan bir oyun olup kazananı kaybedeni taktiklerle açıklama çabasından, futbol aktörlerinin magazinel bir figür olarak lanse edilmesinden sıkıldık. Zira futbolun bu kadar indirgemeci yaklaşımlarla ele alınacak bir konu olmadığını düşünüyoruz.

Futbolun güzelliklerini, toplumsal hayata etkilerini, sanata yansımalarını, iz bırakan anlarını ve daha fazlasını tarihsel altyapısıyla üretmek istiyoruz.

Sayfalarımızda gezinirken hem futbol tarihine dair makaleler okuyacak hem futbol efsanelerinin portrelerini bulacaksınız. Zaman zaman yayımladığımız röportajlarla misafirlerimizin muhabbetine dahil olacak, zaman zaman bir şarkının notalarına gizlenmiş veya beyaz perdeye yansımış futbol sevgisini göreceksiniz. Bazen de eski bir dostu anarmışçasına aklımıza düşen, yolu bizim memleketten geçen teknik direktörleri ve belki mahalle maçlarında attığımız golden, tuttuğumuz toptan sonra ismini haykırdığımız futbolcuları hâlâ unutmadığımıza dair notlar bulacaksınız. Özgünlüğü ve kapsayıcılığı hedefleyerek topun başına geçecek, farklı bakış açılarıyla serbest vuruş kullanacağız. Bu vuruşların gol olması için çabalayacak, önemli pozisyonlar yaratmasını zorlayacağız.

Başlarken mutlaka teknik ve içeriksel bağlamda eksiklerimiz olabileceğinin bilinciyle fakat her gün üzerine biraz daha katarak, gelişerek ve geliştirerek yol alacağımızı biliyoruz.

O halde sözü daha fazla uzatmayalım. Hakem düdüğü çalsın ve maç başlasın!

28.10.2018